Porażka na inaugurację sezonu.

W pierwszym spotkaniu po powrocie do ligi okręgowej nasi piłkarze  przegrali na Estadio de Libowiec z Naprzodem Czyżowice 3:4. Nasz zespół może mówić o sporym pechu. Gospodarze prowadzili bowiem 2:1 i 3:2, a decydującego o porażce gola stracili w doliczonym czasie gry. Na dodatek przy stanie 3:2 Granica miała "piłkę meczową", której w sytuacji sam na sam z bramkarzem Naprzodu nie wykorzystał Bartosz Wojtków.

Bramki dla Ruptawy strzelili Adrian Bielecki, który w pierwszej odsłonie dwukrotnie pokonał golkipera rywali, oraz Tomasz Zbytnik. Za tydzień (w niedzielę o 17:00) podopieczni Adama Śmigielskiego zmierzą się na wyjeździe z Fortecą Świerklany, która dziś przegrała z Rafako Racibórz 0:1. Pierwszym liderem okręgówki został Zameczek Czernica, gromiąc na wyjeździe beniaminka z Radziejowa 7:2.

12 sierpnia 2017, Ruptawa, 17:00
Granica Ruptawa - Naprzód Czyżowice 3:4 (2:2)
Bramki: Bielecki (dwie), Zbytnik - Mandera, Tatarczyk, Danieluk, Wierzgoń

Granica Ruptawa:Promny - Kowal, Syrek, Miąsko, Babisz - Zbytnik, Bielecki, Mgłosiek (65. Mazurek), Chmiel (80. Śmigielski), Gwóźdź - Wojtków.