Granica na spadku

W spotkaniu 15. kolejki IV ligi nasz zespół przegrał w Jaworznie z miejscową Szczakowianką 1-2. Jedyne trafienie na konto ruptawian zapisał... jeden z piłkarzy gospodarzy, zdobywając bramkę samobójczą w końcówce spotkania. Niestety porażka ta mocno skomplikowała i tak trudną już sytuację Granicy w tabeli.

Sobotni mecz był z kategorii tych, których za wszelką cenę nie można przegrać. Niestety nasi piłkarze nie zagrali dobrze i zeszli z boiska bez chociażby jednego oczka. Warto zauważyć, że nie po raz pierwszy w tym sezonie tracimy bramkę w niezwykle kuriozalnych okolicznościach,co na pewno musi martwić sztab szkoleniowy. Sytuacja w tabeli wygląda coraz gorzej. Granica aktualnie zajmuje 15. miejsce, które skutkuje spadkiem do klasy okręgowej. Niestety coraz bardziej oddalają się przeciwnicy i w ostatnich dwóch meczach rundy jesiennej trzeba zrobić wszystko, aby zgarnąć komplet punktów.

Do ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc od piętnastego do osiemnastego. Natomiast drużyna, która zajmie czternastą pozycję, zmierzy się w barażu o utrzymanie z czternastą ekipą grupy pierwszej śląskiej IV ligi.

Szczakowianka Jaworzno - Granica Ruptawa 2:1 (0:0)
Bramki: Kiczyński 53, Krawets 88 - Szymański 90 (samobójcza)

Granica Ruptawa:Paś - Mizia, Kowal, Bielecki (40. Ćmich), Lorenc - Miąsko, Herasymow, Kasprzak (76. Zbytnik), Muras (70. Gabrysiak) - Trzaskoma (66. Stuchlik), Adamczyk.