Historia Klubu

HISTORIA KLUBU

Granica Ruptawa została założona w 1949 roku. Nazwa klubu wskazywała nie tylko na bliskość granicy państwa,ale stanowi również wspomnienie o Wojskach Ochrony Pogranicza, które od lat siedemdziesiątych stacjonowały w budynku obecnego Domu Sołeckiego. Najstarsi działacze Granicy wspominają, że w pierwszych latach istnienia klubu w drużynie występowali również żołnierze. Gwiazdami tamtej drużyny byli Joachim Sobel i Eugeniusz Surma. Na wyjazdy jeździło się furmankami i na rowerach. Barwy Granicy, czyli czerwień i zieleń, nawiązują do oficjalnego herbu sołectwa. Pierwsze boisko klubowe znajdowało się za obecną restauracją "Ruptawianka". Później teren przejął PGR, a Granica przeprowadziła się na drugą stronę ulicy Libowiec, gdzie gra do dziś.