Porażki w meczach kontrolnych

Piłkarze Granicy rozegrali jak dotychczas 2 mecze kontrolne i niestety oba zakończyły się porażką.

W pierwszym meczu nasi piłkarze przegrali 3:1 z 3-ligowym Pniówkiem Pawłowice. Jedyną bramkę zdobył były zawodnik Pniówka - Bartosz Wojtków. Trener Śmigielski wystawił 2 jedenastki, także każdy z zawodników rozegrał pełne 45 minut. W pierwszej połowie zawodnicy z Ruptawy zostali zmuszeni do głębokiej defensywy, jednak udało się wyprowadzić parę groźnych kontr. Druga połowa to już bardziej wyrównana gra. Po bramce Wojtkowa na chwilę zapachniało niespodzianką, jednak gospodarze odpowiedzieli bramką i utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania.

W piątkowym meczu kontrolnym nasz zespół mierzył się z 4-ligową Fortecą Świerklany. Podobnie jak kilka dni wcześniej trener wystawił 2 składy. Niestety i to spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 3:0. Mecz był bardzo wyrównany jednak drużyna Roberta Żbikowskiego potrafiła bezlitośnie wykorzystać nasze błędy.

Oba te sparingi pokazują, że przed naszą drużyną wiele pracy do wykonania. Na tle silnych rywali widać braki w organizacji gry oraz wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. Trochę czasu jeszcze zostało także miejmy nadzieję, że trener i piłkarze wyciągną wnioski i z meczu na mecz będzie coraz lepiej.