Granica wreszcie zwycięska

W spotkaniu 14. kolejki IV ligi nasz zespół pokonałna własnym boisku niżej notowany Orzeł Mokre 2-1, przerywając tym samym fatalną serię sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Maciej Kasprzak, który skutecznie wykonał rzut karny oraz Przemysław Adamczyk.

Skład:

Paś - Kowal, Lorenc, Syrek, Muras - Trzaskoma, Miąsko (Bielecki 85'), Hierasymow, Stuchlik, Kasprzak (Horubała 90+2') - Adamczyk (Gryta 85')

To był jeden z tych meczy, które trzeba wygrać za wszelką cenę. Drużyna gości była trochę niżej w tabeli niż nasz zespół i chcąc to utrzymać Granica musiała zainkasować 3 punkty. Na stanowisku pierwszego trenera od tego meczu zasiadł Jan Adamczyk. Ten fakt podziałał mobilizująco na piłkarzy bo od pierwszych minut było widać pełne zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Gra toczyła się głównie na połowie gości. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Przemek Adamczyk, jednak w końcówce pierwszej połowy Przemek został sfaulowany w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazała się Maciej Kasprzak.Druga połowa zaczęła się od coraz śmielszych ataków ekipy Orła. Gdy wydawało się, że goście zdołają pokonać Piotrka Pasia, nasz zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem Przemek Adamczyk wykorzystał okazję uderzając po długim rogu bramki Orła. Napór gości jednak z minuty na minutę był coraz większy. Zawodnicy nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku i w końcówce zdołali strzelić bramkę. Nasz zespół zdołał jednak dowieźć wygraną do ostatniego gwizdka sędziego. Nie było to może jakieś porywające widowisko, jednak 3 punkty zostały w Ruptawie.

Za tydzień nasz zespół udaje się do Jaworzna na mecz z tamtejszą Szczakowianką. Drużyna ta ma tylko 1 punkt więcej, także piłkarze muszą postarać się przynajmniej zremisować na tym ciężkim terenie, choć miejmy nadzieję, że nowy trener postara się o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.